
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 117.310327 mg |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | RISC |
| Interface | 2-Wire, I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | EEPROM, FLASH |
| Number of I/Os | 20 |
| Peripherals | I²C, PWM, Temp Sensor |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Operating Supply Current | |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Number of ADC Channels | 4 |
| Current - Receiving | 17 mA |
| Current - Transmitting | 15 mA |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 32 kB |
| Output Power | 2.5 dBm |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Sensitivity (dBm) | -95 dBm |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$3.73882
Ext.Price$3.73882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.73882 | $3.73882 |
| 10 | $3.51399 | $35.13990 |
| 25 | $3.30268 | $82.56700 |
| 50 | $3.10408 | $155.20400 |
| 100 | $2.91742 | $291.74200 |
| 300 | $2.74199 | $822.59700 |
| 500 | $2.57711 | $1288.55500 |
| 1000 | $2.42209 | $2422.09000 |
